آشنایی با خیاط کت بلند مردانه که همیشه هودی می پوشد!

لباس ورزشی سودمند و بسیار محبوب، کت بلند مردانه  هودی، گوش‌دار، مورد تمسخر، سوء تفاهم قرار گرفته و هنوز قاطعانه در آغوش گرفته نشده است، در پس‌زمینه‌ای از pyromania و شورش بازگشته است. میلیون‌ها نفر هر روز آن را می‌پوشند: انتخاب کمد لباس پیش‌فرض یک نسل به یک ردای جنایتکارانه برای جوانان غارتگر لندن تبدیل شد. شاید اکنون خبرسازتر باشد، اما هودی و شیطان عامیانه ای که آن را نمایندگی می کند، مدت هاست که با ما بوده است.

در سال ۲۰۰۷ از شورش هایی که حومه شهر پاریس را به آتش کشیدند، گزارش دادم و با نوجوانانی که درگیر یا نزدیک به این رویدادها بودند، مصاحبه کردم. بیشتر آنها هودی پوشیده بودند،

همراه با دیگر لوازم اصلی قرن بیست و یکم، کمد و قیمت هودی دخترانه زمستانی هیپ هاپ ردوکس – کت‌های ورزشی یا شلوار جین حجیم، لباس‌های ورزشی گران‌قیمت، کلاه بیسبال، دستکش‌های تینسولیت مشکی و گهگاه باندانا.

یک سال یا بیشتر بعد، با جوانانی آشنا شدم که در زمان قتل نوجوانان بیلی کاکس، جیمز آندره اسمارت فورد و مایکل دوسونمو در لندن درگیر باندها بودند. این دو گروه ممکن است توسط کانال انگلیسی از هم جدا شده باشند، اما قیمت هودی یکسان بود و هودی به اندازه کت و شلوار دو تکه در مراکز مالی پاریس و لندن در همه جا حضور داشت.

چه دیوید کامرون تا به حال کلمات بدنام خود را به نام “یک هودی در آغوش بگیرید” به زبان آورده باشد یا نه، چه رسد به اینکه دیدگاه های خود را خوب کند، این درست است که هودی با الگوی جیب هودی مدت ها قبل از اینکه به یک ابتکار عمل تبدیل شود یک نماد سیاسی بود. همه لباس‌ها سیاسی هستند به این معنا که پیامی را در مورد اینکه پوشنده چگونه می‌خواهد درک شود،

و پوشش‌های صورت و روسری را می‌توان به ویژه متهم کرد: استفاده از کلاه‌ها توسط شبه‌نظامی‌های فرقه‌ای، پارچه‌های باندانی که روی صورت می‌پوشند، یا کلاه‌هایی که به صورت پایین می‌پوشند. پنهان کردن چشم ها، نشان دهنده تسخیر ناشناس بودن و معافیت از هویت عمومی است.

 

  • منابع:
  1. The power of the hoodie | England riots 2011 – The Guardian
  • تبلیغات:
  1. بیماری هایی که با روش های پارافین درمانی درمان می شوند.
  2. بهترین توصیه برای افزایش درآمد را به شما می آموزیم!
  3. میان وعده های خوشمزه با کلوچه فراهم می شود
  4. با شیرآلات لاستیک ماشین را باد بزنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.