آشنایی با لباس بلوچی و انواع آن

لباس زنانه بلوچی یکی از جنبه های فرهنگی زیبای بلوچستان است. لباس بلوچی جذاب، مد روز، کلاسیک و بسیار غنی است که زنی از هر جای دنیا نمی تواند پوشیدن آن را انکار کند. به لباس بلوچی در زبان بلوچی «فاشیک» می گویند.

لباس بلوچی دارای آستین ها و حاشیه های سنگین گلدوزی شده است. دارای جیب هایی مثلثی شکل این جیب مثلثی شکل با دامن دوخته شده و روی آن نیز گلدوزی های زیبایی انجام شده است.

لباس بلوچی منحصر به فرد است زیرا گلدوزی روی آن شما را به ذوق هنری بی نظیری در بلوچ سوق می دهد.

نقوش و طرح های لباس بلوچی منحصر به فرد و چشم نواز رز مشکی است که در سایر لباس های فرهنگی نمی توان آن نوع گلدوزی را پیدا کرد.

در ساخت شیشه بلوچی لباس از نخ های چند رنگ و پارچه استفاده می شود. این پارچه می تواند هر چیزی به دلخواه شما باشد اما معمولا از پنبه، ابریشم و جورچاد استفاده می شود.

در مورد رنگ های جذاب در لباس بلوچی به شما بگوییم که رنگ های قرمز، سبز، مشکی، زرد و آبی پرکاربردترین رنگ ها در ساخت لباس بلوچی هستند، اما با توجه به الزامات طراحی، لباس بلوچی را می توان از رنگ های بی شماری تشکیل داد. رنگ ها ترکیب آنها قطعا دل آدم را خواهد گرفت.

 

لباس زنانه بلوچی رنگ موی لاکچری یکی از جنبه های فرهنگی زیبای بلوچستان است. لباس بلوچی جذاب، مد روز، کلاسیک و بسیار غنی است که زنی از هر جای دنیا نمی تواند آن را انکار کند. به لباس بلوچی در زبان بلوچی «فاشیک» می گویند.

دارای آستین ها و حاشیه های سنگین گلدوزی شده است. جیب های مثلثی شکل این جیب مثلثی شکل با دامن دوخته شده و روی آن نیز گلدوزی های زیبایی انجام شده است.

لباس بلوچی به فرد است زیرا گلدوزی روی آن شما را به ذوق هنری بی نظیری در بلوچ سوق می دهد. نقوش و طرح های لباس بلوچی منحصر به فرد و چشم نواز است که در سایر لباس های فرهنگی نمی توانند آن گونه گلدوزی را پیدا کنند.

در ساخت لباس بلوچی از نخ های چند رنگ و پارچه رب انار استفاده می شود. این پارچه می تواند هر چیزی به دلخواه شما باشد اما معمولاً از پنبه، ابریشم و جورچاد استفاده می شود.

در مورد رنگ های جذاب در لباس بلوچی به شما بگویید که رنگ های قرمز، سبز، مشکی، زرد و آبی پرکاربردترین رنگ ها در ساخت لباس بلوچی هستند، اما با توجه به الزامات طراحی، لباس بلوچی را می توان از رنگ های بی شماری تشکیل داد. داد. رنگ ها ترکیبی از آن آدم را خواهند گرفت.

 

  • منابع:
  1. Dost Pakistan
  • تبلیغات:
  1. چراغ قوه دارای ال ای دی نورپرداز
  2. مبل هایی که با این پارچه ها مشهور شدند
  3. معجزه نبات در درمان یبوست!
  4. بهترین کیک مخصوص مجالس و میهمانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.