آنزیمهای موجود در پودر لباسشویی عاج که شامل ترکیبات نوری میباشد!

استفاده از پودر لباسشویی عاج برای لباسشویی در سال 1913 توسط Otto Rohm معرفی شد.

اولین آماده سازی عصاره پانکراس بدست آمده از حیوانات ذبح شده بود که در برابر مواد قلیایی و سفید کننده ناپایدار بود.

تنها در اواخر قرن با در دسترس بودن آنزیم های باکتریایی مقاوم در برابر حرارت، این فناوری به جریان اصلی تبدیل شد.

آنزیم ها برای تخریب لکه های سرسخت متشکل از پروتئین ها مانند شیر، کاکائو، خون، زرده تخم مرغ، علف، چربی ها مانند شکلات، چربی ها، روغن ها، نشاسته مانند لکه های آرد و سیب زمینی و سلولز مورد نیاز هستند.

هر نوع لکه به نوع متفاوتی از آنزیم نیاز دارد: پروتئازها برای پروتئین ها، لیپازها برای گریس ها، α-آمیلازها برای کربوهیدرات ها و سلولازها برای سلولز.

بسیاری از مواد دیگر بسته به شرایط مورد انتظار استفاده اضافه می شوند. چنین مواد افزودنی خاصیت کف کردن محصول را با تثبیت یا خنثی کردن کف اصلاح می کنند.

سایر مواد ویسکوزیته محلول را افزایش یا کاهش می دهند و یا سایر مواد را حل می کنند. بازدارنده های خوردگی با آسیب به تجهیزات شستشو مقابله می کنند.

بازدارنده‌های انتقال رنگ از رنگ‌آمیزی رنگ‌های یک ماده جلوگیری می‌کنند، اینها معمولاً پلیمرهای محلول در آب قطبی مانند پلی‌وینیل پیرولیدون هستند که رنگ‌ها ترجیحاً به آن‌ها متصل می‌شوند.

از عوامل ضد رسوب دهی مانند کربوکسی متیل سلولز برای جلوگیری از چسبیدن مجدد ذرات ریز خاک به محصول در حال تمیز کردن استفاده می شود.

لباس‌شویی‌های تجاری یا صنعتی ممکن است در طول چرخه شستشوی نهایی از ترش لباس‌شویی برای خنثی کردن سورفکتانت‌های قلیایی باقی‌مانده و حذف لکه‌های حساس به اسید استفاده کنند.

تعدادی از مواد بر ویژگی های زیبایی اقلامی که قرار است تمیز شود یا خود ماده شوینده قبل یا در حین استفاده تأثیر می گذارد.

این عوامل شامل روشن کننده های نوری، نرم کننده های پارچه و رنگ ها هستند.

انواع عطرها نیز جزء مواد شوینده مدرن هستند، مشروط بر اینکه با اجزای دیگر همخوانی داشته باشند و بر رنگ ماده تمیز شده تاثیری نداشته باشند.

عطرها معمولاً مخلوطی از بسیاری از ترکیبات هستند، کلاس‌های رایج شامل الکل‌های ترپن و استرهای آن‌ها، آلدئیدهای معطر و مشک‌های مصنوعی هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.