حوله سفید هتلی که دمای بدن را متعادل میکند!

دستمال. کودکان هرگز نباید دستمال و حوله را به اشتراک بگذارند زیرا آنها مکان ایده آلی برای رشد باکتری ها هستند. حوله سفید هتلی، به ویژه، نباید مشترک باشند، زیرا مرطوب، گرم و جاذب هستند و اغلب در حمام های تاریک آویزان می شوند.

قالب صابون. ممکن است فکر کنید صابون خود تمیز شونده است، اما این درست نیست. باکتری های پوست و مایعات بدن در صابون قرار دارند. به کودکان آموزش دهید که از نوارهای صابون در اماکن عمومی استفاده نکنند.

حوله

اگر فرزندتان برای خوابیدن به خانه دوستش می رود، از استفاده از اسفنج حمام یا لوفای دوستش احتیاط کنید. این اقلام هرگز به طور کامل خشک نمی شوند و میکروب ها در الیاف آنها تکثیر می شوند.

مسواک. طبق مطالعه‌ای که در سال 2016 توسط دانشگاه منچستر انگلستان انجام شد، یک مسواک استفاده شده به‌طور متوسط میزبان بیش از 10 میلیون باکتری، از جمله E.coli و استاف است. کودکانی که از مسواک یکدیگر استفاده می کنند در معرض خطر بیشتری برای عفونت هایی هستند که منجر به پوسیدگی دندان می شوند.

علاوه بر این، میکروب های موجود بر روی موها می توانند به راحتی سرماخوردگی و باکتری های گلودرد استرپتوکوکی را منتقل کنند. ممکن است پوشیدن گوشواره دوستان بی ضرر به نظر برسد، اما آنها می توانند پاتوژن های خونی را پخش کنند. اگر گوشواره دوستتان را قرض گرفته اید، قبل از استفاده با مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید.

دکتر Sudhindra هشدار می دهد که جرم گوش مملو از باکتری است، بنابراین در صورت قرض گرفتن گوشی، احتمال عفونت زیاد است، به خصوص اگر کاربر/استفاده کننده از آن بریدگی یا زخم باز داشته باشد. به اشتراک گذاشتن جوانه های گوش باید کاملاً واضح باشد.

امتناع از قرض دادن شانه یا برس به یک دوست دشوار است. اما به خاطر داشته باشید که آنها شپش سر، عفونت پوست سر و گال را پخش می کنند.

بچه‌ها به ندرت کفش‌هایشان را به اشتراک می‌گذارند، اما ممکن است وسوسه شوند که وقتی عجله دارند، چال لاستیکی دوستانشان را قرض بگیرند. با به اشتراک گذاشتن آنها ممکن است به عفونت های قارچی مانند پای ورزشکاران و زگیل مبتلا شوید. به اشتراک گذاشتن جوراب های شسته نشده نیز خطرناک است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.