پرتاب ظروف پلاستیکی در آتش باعث نابینایی یک کودک شد!

وقتی صحبت از آلودگی بطری های پلاستیکی آب می شود چقدر بد است؟ خیلی بد. آمریکایی ها سالانه ۲۹ میلیارد بطری پلاستیکی آب می خرند. به ازای هر شش بطری که مردم خریداری می کنند، تنها یک بطری بازیافت می شود.

با توجه به این واقعیت که بطری‌های آب تجزیه بیولوژیکی نمی‌شوند، بلکه تخریب می‌شوند، به یک مشکل بزرگ منجر می‌شود. این بدان معنی است که تجزیه هر بطری حداقل تا ۱۰۰۰ سال طول می کشد و در طول مسیر، آلاینده ها به خاک و آب ما نشت می کند. اوه! ۳۰ عکس را مشاهده کنید که به شما کمک می کند از شیر و توالت خود قدردانی کنید.

در نتیجه، محل های دفن زباله در ایالات متحده با ۲ میلیون تن بطری آب دور ریخته شده سرریز شده است. و از آنجایی که پلاستیک ها با سوخت های فسیلی تولید می شوند، نه تنها آنها را به یک خطر زیست محیطی تبدیل می کند، بلکه باعث اتلاف عظیم منابع ارزشمند می شود. و تنها برای نولید جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه مورد بهره هستند.

در اینجا فقط ۱۵ مورد از خطرناک ترین راه هایی که آب بطری شده زمین را آلوده می کند، یک بطری آب در یک زمان، و همچنین شش کاری که می توانید در مورد آلودگی بطری های پلاستیکی آب انجام دهید، آورده شده است.

برای ساختن یک بطری آب، ۳ برابر بیشتر از مقداری که برای پر کردن آن آب در وجود دارد، در تولیدی ظروف پلاستیکی نیاز است.
بطری های آب پلاستیکی از یک فرآورده نفتی به نام پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند که برای ساخت و حمل و نقل به مقادیر عظیمی از سوخت های فسیلی نیاز دارد.
تولید آب بسته بندی شده سالانه ۱۷ میلیون بشکه نفت مصرف می کند. این مقدار کمی بیشتر از چیزی است که برای پر کردن یک میلیون خودرو در سال با سوخت لازم است.
برای تولید یک بطری آب یا ظرف یکبار مصرف میوه تقریباً ۲۰۰۰ برابر انرژی لازم برای تولید آب لوله کشی مصرف می شود.
اگر یک بطری پلاستیکی آب را طوری پر کنید که حدود ۲۵ درصد پر باشد، این مقدار روغنی است که برای ساخت بطری صرف شده است.

  • منابع:
  1. Plastic Water Bottle Pollution: Where do all the Bottles End Up
  • تبلیغات:
  1. مردی با پارچه اسپان باند بیمارستانی همسرش را خفه کرد
  2. سیب زمینی نجات دهنده فقر مردم
  3. دوخت لباس عروس با ظروف یکبار مصرف در کالیفورنیا!
  4. فوتبالیست معروفی که برای پسرش هدیه چند میلیاردی خرید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.