گزنه تازه بدون هیچ سوختگی که شما را متعجب می کند

گزنه یک درمان جایگزین است که افراد به دلایل زیادی از جمله کاهش درد آرتریت و درمان آلرژی های فصلی از آن استفاده می کنند و با این حال، تحقیقات محدودی وجود دارد که نشان دهد گزنه تازه یک درمان موثر است و قبل از اینکه محققان بتوانند مزایای سلامتی آن را تایید کنند، مطالعات بیشتری لازم است.

این مقاله به بررسی آنچه که تحقیقات در مورد فواید و کاربردهای گزنه می گویند می پردازد و همچنین در مورد عوارض جانبی احتمالی و نحوه استفاده از این گیاه صحبت خواهد کرد.

فواید
گزنه دارای موهای تیز بر روی برگ های خود منبع مورد اعتماد است و این موها حاوی مواد شیمیایی مانند اسید فرمیک و هیستامین هستند که می توانند پوست را تحریک کنند و باعث سوزش، خارش و قرمزی شوند.

موهای گزنه حاوی طیف وسیعی از مواد شیمیایی دیگر از جمله استیل کولین و سروتونین هستند که می توانند بر انسان تأثیر بگذارند.

گزنه تازه

تسکین آرتریت
قرن‌هاست که مردم از گزنه برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌کنند و این دارو هنوز به عنوان یک کمک دارویی استفاده می‌شود.

برخی افراد ادعا می کنند که گزنه می تواند به موارد زیر کمک کند:

التهاب
درد آرتروز
نقرس
یک مطالعه قدیمی‌تر در لوله آزمایش منبع مورد اعتماد نشان داد که عصاره گزنه ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشد و می‌تواند به درمان علائم آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت کمک کند.

با این حال، مطالعات بیشتر انسانی برای ارزیابی کامل اثربخشی گزنه برای تسکین علائم آرتریت ضروری است.

کاهش حساسیت های فصلی
گزنه یک درمان محبوب برای آلرژی های فصلی است، که زمانی رخ می دهد که ماده ای مانند گرده، بدن را تحریک به تولید هیستامین کند و هیستامین باعث علائم مشخصه یک واکنش آلرژیک مانند التهاب، خارش و کهیر می شود.

شواهد فعلی در مورد اینکه گزنه چقدر برای تسکین آلرژی موثر است، ترکیبی است.

مطالعات قدیمی‌تر نشان می‌دهد که گزنه ممکن است فرآیند آلرژی را با مهار تولید هیستامین بدن و التهاب مرتبط با آن مختل کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.